Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 24 komentarze

Mateusz Gruźla

Mateusz Gruźla - gruzlamateusz@gmail.com http://www.facebook.com/mateusz.gruzla

Rząd nabiera wody w usta ws. raportu USA o łupkach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W obliczu powyższych faktów poseł SP Mariusz-Orion Jędrysek złożył pakiet 2 ustaw i 3 uchwał sejmowych, dających możliwość ratowania zaistniałej sytuacji i przywrócenia kontroli nad własnymi zasobami narodowi polskiemu.

 Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych opublikowała niedawno raport znacznie zaniżający liczbę zasobów Polski w gaz łupkowy. Bardzo niepokoi fakt, że rząd nabiera wody w usta.

Według opublikowanego przed niecałym tygodniem raportu Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych, w Polsce posiadamy złoża gazu w łupkach oscylujące w wysokości 35 mld metrów sześciennych. Ilość ta stanowi zaspokojenie zapotrzebowania Polski na 2 – 2,5 roku na ten surowiec. To promil tego, co przewidywała Amerykańska Agencja Energetyczna i zaledwie kilka procent tego, co przewidywał Państwowy Instytut Geologiczny w swoim nieszczęsnym raporcie z marca.

Uważamy, że kluczową przyczyną tego raportu i wyjścia spółki ExxonMobil z Polski jest ogromny bałagan legislacyjny, fiskalny i organizacyjny w polityce surowcowej. Zjawisko to nasila się od przejęcia władzy przez koalicję PO-PSL w 2007r. W tym momencie ów bałagan osiągnął apogeum, na co przykładem są m.in. sprzeczne sygnały wysyłane z Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Gospodarki w sprawie nowej ustawy dotyczącej gazu i w ogóle nośników energii w Polsce. Mimo licznych zapowiedzi projekt nie ujrzał światła dziennego do dziś.

Wszystkie te wydarzenia rozgrywają się w oparach podejrzeń o korupcję, aresztowań i przesłuchań w Ministerstwie Środowiska, Państwowego Instytutu Geologicznego i firmach poszukiwawczych. Dlatego też najbardziej prestiżowa firma ExxonMobil, która dba o swój dobry wizerunek i pieniądze, wycofuje się z Polski i oddaje koncesję Rosnieftowi. Podobnie może postąpić firma Eni. Być może następne firmy będą rezygnować z działalności na terenie Polski, ponieważ brakuje merytorycznego nadzoru nad wydawaniem koncesji na gaz w łupkach i handel nimi. Państwo jest bezbronne, utraciło już kontrolę nad handlem koncesjami na miedź, srebro, złoto, platynę, ołów, cynk, siarkę, węgiel, pierwiastków ziem rzadkich, itd.

W obliczu powyższych faktów poseł SP Mariusz-Orion Jędrysek złożył pakiet 2 ustaw i 3 uchwał sejmowych, dających możliwość ratowania zaistniałej sytuacji i przywrócenia kontroli nad własnymi zasobami narodowi polskiemu. Koalicja PO-PSL w najlepszym wypadku symuluje procedowanie nad tymi projektami.

 

Biuro Prasowe

Solidarnej Polski

Warszawa , dn. 23 lipca 2012 r

KOMENTARZE

 • To jest szok
  Natychmiast należy odsunąć tych ludzi od władzy.
 • @gra 16:50:16
  Kto ma to zrobić?
 • @Andrzejek 18:05:45
  ira
 • @Andrzejek 18:05:45
  Wszyscy są zajęci szukaniem posłańca od taśm, ze strachu że może być więcej nagrań. Trzeba uziemić nagrywającego, kto by tam się przejmowal jakimś Rosnieftem, czy jak to sie tam pisze. Żyć się nie chce.
 • x
  Dla mnie żaden szok, toć wałkujemy o wałkach od roku. Mnie gila Exxonvaldez i ich cnota krystaliczna. Śmichu warte, Panie Jędrysek:)
  Mnie frapuje konieczność łapczywej sprzedazy koncesji na zewnatrz i nie zablokowanie mozliwosci koncentracji i handlu onymi. To przezabawne jak ustawodawca i rzunt są nierozgarnici.
  Chyba, ż są rozgarnici, ale wtedy oznacza to... no wlasnie, co to oznacza p. Jędrysek?;p
 • @gra 16:50:16
  Tylko, że PO-PSL nie jest u władzy...
 • gazu na lat 3, a zniszczenie wód podziemnych na lat 20000
  Przerycie Polski, zniszczenie wody pitnej, zablokowanie geotermii, a gazu na 3 lata.
  Niestety to tylko kolejny szacunek. Tzw. gra w Bambuko.
 • Dlaczego nikt nie napisał najprostszej konkluzji?
  Teren Polski potraktowano jako jedno wielkie Karlino- gdzie założono z góry że złoża nie należą do nas , tylko do CCCP.
  Dlatego Amerykańcy, rakiem wycofują się stąd, dostali sygnał- wynocha, chyba, ze chcecie ciągłych "awarii" i bombowych zamachów "Czeczeńców" na instalacje.
 • @Andrzejek 18:05:45
  No właśnie.
 • @WIŚNIA 14:24:36
  Oni maja już tyle wody w ustach, że niedługo zaniemówią całkiem, bo nie będa mogli ust otworzyć z nadmiaru wody. Dość, ze będziemy truci tym gazem łupkowym, to jeszcze za korzystanie z niego, własnego gazu, będziemy płacić Amerykanom. Biznes is biznes.
 • To jest celowe działanie - za profity na kontach w szwajcarii
  Warto tutaj zainteresować się filmem - ekonomiczni zabójcy/ spowiedź agenta.

  "rząd" tuska ma pistolet przystawiony do skroni i w przenośni i dosłownie. jak nie będą robić tak jak im się każe skończą jak TU154. warto poszperać na necie w poszukiwaniu filmów o wenezueli i Hugo Chavez - a zwłaszcza o puczu mającym odsunąć Chaveza od władzy - jak sie to odbywalo i na czyje polecenie.

  Moim zdaniem jeżeli znalazłby się taki premier i prezydent co chcieliby działac dla dobra polski i polaków - w niedługim czasie popełnili by samobójstwo albo samolot ktorym by lecieli spadłby albo roztrzaskał o brzozę.

  Także moim zdaniem polska znajduje się w strefie wpływów imperium rosyjskiego i zachodniego i jest za małym kraikiem zeby fikać. tym bardziej ze polska jako kraj nie ma sprawnych służb wywiadowczych które by określały zagrożenia i im przeciwdziałały.
 • @Andrzej22 17:15:38
  Czemu twoje słowa popieram w 100%. Żeby być NARODEM!!!!!
  Jak nauczyć upadłych czym jest POLSKA, jak przemówić do tych dla których prochy przodków gówno znaczą?
  Jak pomóc podnieść się z kolan tym co ślepo dają nabrać się na hasła "Zabierz babci dowód", czy tym którzy już jawnie plują na krzyż i nasze chrześcijaństwo?
  Dawno temu rospuścić Nas chciano w plątaninie zaborów, a mimo to nie udało się. Po 200 latach odzyskaliśmy niepodległość i mimo szaleństw socjalisty Pilsudskiego, trwaliśmy i rozwijaliśmy się. W 1945 było już po Nas, w 1988 i 89 na króciutko zabłysł płomyk nadzieji i zgasł.
  Dziś mamy tego efekty, walka z ZUS'em i biurokracją całkowicie nieprzystającą do Naszego poziomu rowoju, w Sejmie jakieś Grockie i pedalstwo, co to kurwa jest się pytam?
  W tym roku 11.11. będzie finał, albo My albo oni.
  Ja wiem kim jestem i kim będe jutro, bo jak śpiewał Muniek Staszczyk:
  "Ojczyznę trzeba kochać i szanować
  Nie deptać flagi i niepluć na godło
  Należy też w coś wierzyć i ufać
  Ojczyznę kochać i nie pluć na godło"

  http://www.youtube.com/watch?v=HJqEb4XbVTQ
 • @brian 05:12:19
  też mi to wpadło do głowy
 • @Andrzej22 17:15:38
  I czemu ja też popieram twoje słowa o Narodzie byciu?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31