Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 24 komentarze

Mateusz Gruźla

Mateusz Gruźla - gruzlamateusz@gmail.com http://www.facebook.com/mateusz.gruzla

Robertbzyk pojawił się w tyskim skeczu Artura Andrusa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Robertbzyk na scenie - Radny Miasta Tychy, który w niewybredny sposób opluwał w sieci Mateusza Gruźlę staje się „sławny”, a jego pseudonim „artystyczny” jest już rozpoznawalny w kręgach satyryków!

 

Radny Miasta Tychy, który w niewybredny sposób opluwał w sieci Mateusza Gruźlę staje się „sławny”, a jego pseudonim „artystyczny” jest już rozpoznawalny w kręgach satyryków! W tyskim Teatrze Małym, 16 maja 2013 roku wystąpił Artur Andrus – satyryk, popularny dziennikarz radiowej „Trójki”, a w ostatnim czasie także piosenkarz. Okazało się, że w jednym ze skeczy inspiracją dla artysty był tygodnik „Echo” i portal Pressmix.

Przejdźmy jednak do konkretów. Koncert Andrusa uświetnił galę wręczenia nagród Prezydenta Tychów w dziedzinie Kultury i Sportu. Okazuje się jednak, że satyryk dobrze przygotował się do imprezy i dokonał przeglądu portali internetowych oraz prasy lokalnej, a wtedy posiłkując się zawartymi tam informacjami, napisał piosenkę podwórzową o Tychach, która wywoływała salwy śmiechu w Teatrze Małym. – U Was też jest się z czego pośmiać. Jest taka znana osoba, która jako „robertbzyk” pisze w sieci niecenzuralne rzeczy… – mówił do zebranych Andrus po czym wykonał balladę.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dziennikarz radiowej „Trójki” nawiązał do serii publikacji portalu Pressmix i tygodnika  „Echo”, w których opisujemy sprawę „robertabzyka”. Pod tym pseudonimem bluzgano w internecie na platformie blogerskiej Newsweeka na Mateusza Gruźlę, działacza „Solidarności” z Fiata. Jak wynika z naszych ustaleń (czytaj…) poszkodowany na podstawie ustaleń prokuratury, oskarżył o dokonanie tego przestępstwa Grzegorza K. radnego miejskiego PiS.

Ponadto Artur Andrus wykorzystał też w skeczu opublikowaną przez „Echo” informację o nastolatku, który na zlecenie kolegi ukradł rower, a w nagrodę za swój czyn dostał od rówieśnika…. szczura. Zapewne ten satyryczny obraz Tychów nie przypadł do gustu Radnemu Miasta, który siedział dumnie na widowni nie spodziewając się takiego obrotu sprawy. Sytuacja ta pokazuje, że nie można być anonimowym w sieci, a zła „sława” idzie za człowiekiem bluzgającym niewybrednymi epitetami na działacza społecznego.

Wydawało się Panu radnemu, że sprawę zamiótł pod dywan, bo prokuratura umorzyła postępowanie z urzędu. Jednak zapomniał lokalny polityk, że nie stoi ponad prawem, a Mateusz Gruźla nie dał się wyrolować niby prowadzonymi przez niego negocjacjami, które tak de facto jak się okazało nie prowadziły do ugody, tylko były graniem na czas. Redakcja portalu Presmix (czytaj tutaj) ma nadzieję, że prawo stanie po stronie pokrzywdzonego, a Grzegorz K. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądowym, który wyeliminuje go z życia publicznego w Tychach.

Źródło: portal Pressmix.eu

KOMENTARZE

 • Nie daję gwiazdek, bo całość mi się w głowie nie mieści.
  I jak to ocenić?
  Radny z PiS???!!! Robi takie świństwa działaczowi Związkowemu???!!!
  Może czas przyjrzeć się lepiej niektórym "PiS-owcom" bo aż skóra cierpnie.
 • @ Autor
  Czy mógłby Pan przytoczyć odpowiedź Kaczyńskiego, bo chyba pisał Pan do niego w tej sprawie?
  Ciekawi mnie jego reakcja, zwłaszcza w kontekście obelg typu "pisowski kundel" itp. używanych przez tego człowieka.
 • Ten satyryk to jest z "Trójki"
  TEJ CO POPARŁA ODCHODY Z 2 MAJA .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031