Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 24 komentarze

Mateusz Gruźla

Mateusz Gruźla - gruzlamateusz@gmail.com http://www.facebook.com/mateusz.gruzla

Protest w sądach i prokuraturach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poniedziałek 10 czerwca pracownicy prokuratur w całym kraju będą protestować przeciwko niskim wynagrodzeniom. Akcja będzie polegać m.in na honorowym oddawaniu krwi i korzystaniu z urlopów na żądanie.

Protest wsparła Solidarność pracowników sądownictwa.

W naszym regionie pracownicy prokuratur i sądów będą oddawać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa na katowickim rynku. - Zaczniemy od godziny 9.00 Część z nas odda w tym dniu krew, inni wezmą urlopy na żądanie. W prokuraturach i w sądach w całym kraju rozwiesimy też plakaty informujące o powodach naszej akcji i przypniemy do ubrań specjalne plakietki - mówi Barbara Chrobak, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

Powodem protestu są niskie i od wielu lat zamrożone wynagrodzenia. - Z naszych wyliczeń wynika, że 60 proc. pracowników prokuratur zarabia poniżej 1800 zł netto. Mimo że pracujemy na cały etat, wielu z nas musi korzystać z pomocy społecznej. Pracownicy nie są w stanie utrzymać swoich rodzin, popadają w długi i coraz częściej zdarzają się zajęcia komornicze - podkreśla Chrobak. Dodaje, że niskim pensjom w prokuraturach towarzyszą bardzo wysokie wymagania. - Wszyscy musimy mieć wyższe wykształcenie i stale podnosić nasze kwalifikacje, a nasze wynagrodzenia od lat stoją w miejscu.

- Jesteśmy dokładnie w takiej sytuacji jak koledzy z prokuratur, dlatego przyłączyliśmy się do ich akcji. Zarówno pracownicy prokuratur, jak i sądów nie mają prawa do strajku, a nasze pisma, stanowiska i apele rządzący zupełnie ignorują. Mamy nadzieję, że uda nam się zwrócić uwagę opinii publicznej na naszą dramatyczną sytuację, a przy okazji oddając krew, zrobimy coś dobrego dla innych - mówi Edyta Odyjas, przewodnicząca Solidarności pracowników sądownictwa.

W połowie kwietnia o podwyżkę płac pracowników sądów i prokuratur zaapelowała w dezyderacie do ministrów sprawiedliwości i finansów sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Komisja wskazała m.in., że wynagrodzenia korpusu urzędniczego w prokuraturze i sądownictwie nie są dostosowane do zakresu obowiązków oraz zaleciła pilne rozpoczęcie prac nad zmianą tej sytuacji oraz podjęcie działań na rzecz stworzenia czytelnych zasad wynagradzania i awansu pracowników tych grup zawodowych. - Niestety od tego czasu żaden z resortów nie zrobił w tej sprawie kompletnie nic - zaznacza Edyta Odyjas. 

KOMENTARZE

 • Proponuje, aby zlikwidować etaty 60% prokuratorów, bo jest ich najwięcej w całej Europie
  w przeliczeniu na mieszkańców. Mylę się? Poza tym jaką opinię maja prokurwatorzy... ręce opadają. Nierządnicy ich wykorzystują do swoich celów i dają kopniaki w tyłek. Tak samo jest z Policją. A ta masa sługusów nic nie kapuje o co chodzi i dalej wchodzi w układ z nierządnikami aby nękać Polaków.
 • @Autor
  A może prokuratorzy i sędziowie łaskawie ujawnią aktualną wysokość swoich apanaży oraz to; ile chcieliby zarabiać?

  Pozdrawiam.
 • Za komentarz o prokuratorach posłuży film z YT
  Jak prokurator ściga niedołężnego rolnika za połów ryb wartości ok 10,- zł. we własnym oczku wodnym http://www.youtube.com/watch?v=ZO7PXvytuco
 • @finka
  Ten kretyn z prokuratury zasługuje na coś więcej niż tort, jak pani sędzia a ten, który śmieje się, jak idiota i mówi, że nie zna się na prawie, ewidentnie powinien na kopach wylecieć ze swojego fotela - najlepiej z dokładnie obitą mordą!
  Przecież to nie są ludzie, to są jakieś bolszewickie ścierwa, które należy tępić! Azotoxem?
 • Protest dotyczy urzędników, a nie prokuratorów
  Prokuratorzy zarabiają bardzo dobrze, natomiast pomocniczy personel biurowy dużo mniej.

  Całą tą strukturę trzeba wywrócić do góry nogami. W Polsce mnóstwo ludzi jest ściganych za rzeczy, które w ogóle nie są przestępstwami w oczach opinii publicznej. Wielu niewinnych przedsiębiorców jest ściganych pod fałszywymi zarzutami na zamówienie różnych neo-bolszewickich i liberalnych mętów, tylko po to, aby doprowadzić do upadku ich firmy, a przy okazji przejąć nie tylko ich zlecenia, ale i majątek. Często też ściga się ofiary przestępstw, po to, aby ochronić prawdziwych sprawców, np. wypadków drogowych. Ściga się ojców, wyrzucanych z ich własnych domów w ustawionych procesach rozwodowych, nie będących później w stanie wywiązać się z nieracjonalnie wysoko ustalonych alimentów. Itp, itd.

  Najrzadziej ściga się prawdziwych przekrętasów, okradających społeczeństwo na wielkie sumy.
 • @Rebeliantka 20:45:45
  Polski wymiar "sprawiedliwości" opanowany został przez patologię, i co gorsza, wszystkim partiom z oficjalnej sceny politycznej układ taki bardzo pasuje.
  Układ ten jest wspierany dlatego aby klika patryjno-urzędnicza mogła bezkarnie kraść i korumpować państwo.
  Jednocześnie aparat wymiaru "sprawiedliwości" jest wykorzystywany do załatwiania prywatnych porachunków przez funkcjonariuszy tegoż aparatu lub przez polityczno-urzędniczą klikę przy wykorzystaniu tego aparatu.

  Pozdrawiam.
 • @finka 17:27:52. To jest chore, gangrena toczy Polskę..
  Podać nazwiska tych kretynow do publicznej wiadomości...nie maja nic do roboty, by gnebic biednych ludzi? Wywalić mentalnych homosovieticusow na zbity pysk z polskich urzędów.
  dosyć niszczenia Polski i Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031