Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 24 komentarze

Mateusz Gruźla

Mateusz Gruźla - gruzlamateusz@gmail.com http://www.facebook.com/mateusz.gruzla

Protest w sądach i prokuraturach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poniedziałek 10 czerwca pracownicy prokuratur w całym kraju będą protestować przeciwko niskim wynagrodzeniom. Akcja będzie polegać m.in na honorowym oddawaniu krwi i korzystaniu z urlopów na żądanie.

Protest wsparła Solidarność pracowników sądownictwa.

W naszym regionie pracownicy prokuratur i sądów będą oddawać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa na katowickim rynku. - Zaczniemy od godziny 9.00 Część z nas odda w tym dniu krew, inni wezmą urlopy na żądanie. W prokuraturach i w sądach w całym kraju rozwiesimy też plakaty informujące o powodach naszej akcji i przypniemy do ubrań specjalne plakietki - mówi Barbara Chrobak, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

Powodem protestu są niskie i od wielu lat zamrożone wynagrodzenia. - Z naszych wyliczeń wynika, że 60 proc. pracowników prokuratur zarabia poniżej 1800 zł netto. Mimo że pracujemy na cały etat, wielu z nas musi korzystać z pomocy społecznej. Pracownicy nie są w stanie utrzymać swoich rodzin, popadają w długi i coraz częściej zdarzają się zajęcia komornicze - podkreśla Chrobak. Dodaje, że niskim pensjom w prokuraturach towarzyszą bardzo wysokie wymagania. - Wszyscy musimy mieć wyższe wykształcenie i stale podnosić nasze kwalifikacje, a nasze wynagrodzenia od lat stoją w miejscu.

- Jesteśmy dokładnie w takiej sytuacji jak koledzy z prokuratur, dlatego przyłączyliśmy się do ich akcji. Zarówno pracownicy prokuratur, jak i sądów nie mają prawa do strajku, a nasze pisma, stanowiska i apele rządzący zupełnie ignorują. Mamy nadzieję, że uda nam się zwrócić uwagę opinii publicznej na naszą dramatyczną sytuację, a przy okazji oddając krew, zrobimy coś dobrego dla innych - mówi Edyta Odyjas, przewodnicząca Solidarności pracowników sądownictwa.

W połowie kwietnia o podwyżkę płac pracowników sądów i prokuratur zaapelowała w dezyderacie do ministrów sprawiedliwości i finansów sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Komisja wskazała m.in., że wynagrodzenia korpusu urzędniczego w prokuraturze i sądownictwie nie są dostosowane do zakresu obowiązków oraz zaleciła pilne rozpoczęcie prac nad zmianą tej sytuacji oraz podjęcie działań na rzecz stworzenia czytelnych zasad wynagradzania i awansu pracowników tych grup zawodowych. - Niestety od tego czasu żaden z resortów nie zrobił w tej sprawie kompletnie nic - zaznacza Edyta Odyjas. 

KOMENTARZE

 • Proponuje, aby zlikwidować etaty 60% prokuratorów, bo jest ich najwięcej w całej Europie
  w przeliczeniu na mieszkańców. Mylę się? Poza tym jaką opinię maja prokurwatorzy... ręce opadają. Nierządnicy ich wykorzystują do swoich celów i dają kopniaki w tyłek. Tak samo jest z Policją. A ta masa sługusów nic nie kapuje o co chodzi i dalej wchodzi w układ z nierządnikami aby nękać Polaków.
 • @Autor
  A może prokuratorzy i sędziowie łaskawie ujawnią aktualną wysokość swoich apanaży oraz to; ile chcieliby zarabiać?

  Pozdrawiam.
 • Za komentarz o prokuratorach posłuży film z YT
  Jak prokurator ściga niedołężnego rolnika za połów ryb wartości ok 10,- zł. we własnym oczku wodnym http://www.youtube.com/watch?v=ZO7PXvytuco
 • @finka
  Ten kretyn z prokuratury zasługuje na coś więcej niż tort, jak pani sędzia a ten, który śmieje się, jak idiota i mówi, że nie zna się na prawie, ewidentnie powinien na kopach wylecieć ze swojego fotela - najlepiej z dokładnie obitą mordą!
  Przecież to nie są ludzie, to są jakieś bolszewickie ścierwa, które należy tępić! Azotoxem?
 • Protest dotyczy urzędników, a nie prokuratorów
  Prokuratorzy zarabiają bardzo dobrze, natomiast pomocniczy personel biurowy dużo mniej.

  Całą tą strukturę trzeba wywrócić do góry nogami. W Polsce mnóstwo ludzi jest ściganych za rzeczy, które w ogóle nie są przestępstwami w oczach opinii publicznej. Wielu niewinnych przedsiębiorców jest ściganych pod fałszywymi zarzutami na zamówienie różnych neo-bolszewickich i liberalnych mętów, tylko po to, aby doprowadzić do upadku ich firmy, a przy okazji przejąć nie tylko ich zlecenia, ale i majątek. Często też ściga się ofiary przestępstw, po to, aby ochronić prawdziwych sprawców, np. wypadków drogowych. Ściga się ojców, wyrzucanych z ich własnych domów w ustawionych procesach rozwodowych, nie będących później w stanie wywiązać się z nieracjonalnie wysoko ustalonych alimentów. Itp, itd.

  Najrzadziej ściga się prawdziwych przekrętasów, okradających społeczeństwo na wielkie sumy.
 • @Rebeliantka 20:45:45
  Polski wymiar "sprawiedliwości" opanowany został przez patologię, i co gorsza, wszystkim partiom z oficjalnej sceny politycznej układ taki bardzo pasuje.
  Układ ten jest wspierany dlatego aby klika patryjno-urzędnicza mogła bezkarnie kraść i korumpować państwo.
  Jednocześnie aparat wymiaru "sprawiedliwości" jest wykorzystywany do załatwiania prywatnych porachunków przez funkcjonariuszy tegoż aparatu lub przez polityczno-urzędniczą klikę przy wykorzystaniu tego aparatu.

  Pozdrawiam.
 • @finka 17:27:52. To jest chore, gangrena toczy Polskę..
  Podać nazwiska tych kretynow do publicznej wiadomości...nie maja nic do roboty, by gnebic biednych ludzi? Wywalić mentalnych homosovieticusow na zbity pysk z polskich urzędów.
  dosyć niszczenia Polski i Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031